Niniejsza strona internetowa należy do spółki MKW S.A. z siedzibą w Zakopanem , która prowadzi przy jej wykorzystaniu ofertę publiczną oraz akcję promocyjną oferty publicznej [Więcej]

Zainwestuj w MKW S.A.

190 584 PLN
zgromadzony
kapitał
/
1 999 964 PLN
kwota
emisji
Seria BSeria CSeria D

190 584 PLN

zgromadzony kapitał

1 999 964 PLN

kwota emisji

9,53%
postęp emisji
69
inwestorów
Projekt
zakończony
12.01.2022
data zakończenia
70 000 PLN
próg powodzenia
MKW S.A. w pigułce
CEO:Wincenty Pelc
Data założenia:2002
Branża:Telemedycyna
Co nas wyróżnia:
 • 20 lat doświadczenia w biznesie
 • Ponad 10-letnie w branży medycznej
 • Teleopieka nad osobami niesamodzielnymi i starszymi
 • Zrealizowanych ponad 300 tys. procedur medycznych
 • Własne nieruchomości i sprzęt specjalistyczny
 • Certyfikaty ISO w zakresie zarządzania jakością
Wycena spółki i oferowane serie akcji
Wycena (pre-money):
9 191 778 zł
Wycena (post-money):
11 191 742 zł
Oferowany % akcji: 17,87%
Seria
Cena emisyjna
Seria i cena
Pozostało
/
Łączna liczba
B
4,28 PLN
B      4,28 PLN
25 563
/
70 092
C
4,52 PLN
C      4,52 PLN
154 865
/
154 865
D
4,76 PLN
D      4,76 PLN
210 080
/
210 080

Aktualności

Warto inwestować w firmy medyczne. Wystarczy niewielki kapitał. Wincenty Pelc MKW SA, TeleMed24

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

MKW SA jest właścicielem marki TeleMed24 – uznanego operatora usług telemedycznych w Polsce . Spółka akcyjna powstała z przekształcenia MKW sp. z o.o., w której to formie prawnej funkcjonowała od 2002 roku, jako kontynuacja działalności gospodarczej zarejestrowanej w 1999 roku.

Założycielem i prezesem od początku jest Wincenty Pelc. Spółka działa w oparciu o trzy główne filary: pielęgniarska długoterminowa opieka domowa, fizjoterapia ambulatoryjna i teleopieka.  

Średnia roczna wartość świadczeń medycznych wykonywanych przez Telemed24 w opiece długoterminowej

Źródło: MKW SA
Długoterminowa opieka domowa to opieka nad obłożnie i przewlekle chorymi przebywającymi w domu, którzy ze względu na problemy zdrowotne wymagają systematycznych świadczeń pielęgniarskich. Spółka posiada w tym zakresie podpisane wieloletnie umowy z NFZ w czterech lokalizacjach, w województwach małopolskim i świętokrzyskim.

Fizjoterapia ambulatoryjna wykonywana jest przede wszystkim w domu pacjenta. Oddział w Busku–Zdroju dysponuje ponadto pełnym zapleczem do organizacji turnusów rehabilitacyjnych. Specjalistyczne gabinety lekarskie znajdujące się w należących do Spółki pomieszczeniach spełniają wyśrubowane normy zarówno sanepidu jak i NFZ. Pozwala to na realizację również innych procedur medycznych, np. szczegółowych badań wykonywanych przez lekarzy specjalistów.  
Rozwiązania telemedyczne stają się istotną i oczekiwaną przez pacjentów usługą, co potwierdziły realia kilkunastu ostatnich miesięcy. Okres ten bardzo przyspieszył rozwój Spółki. W naszej działalności tworzymy model hybrydowy. Łączymy teleopiekę realizowaną przez ratowników medycznych z osobistymi wizytami tzw. innego personelu medycznego (pielęgniarek, rehabilitantów i opiekunów medycznych).
 
W tej usłudze ratownik medyczny sprawuje zdalny, 24-godzinny nadzór nad pacjentem zaopatrzonym w opaskę, która pozwala między innymi na wezwanie pomocy, komunikację głosową dwustronną, lokalizację podopiecznego, pomiar tętna czy też automatyczne wezwanie pomocy. 

Klienci uzyskują natychmiastowy i całodobowy dostęp do opieki zdalnej świadczonej przez ratowników medycznych, a także konsultacji specjalistów w przypadkach, gdy nie jest konieczna wizyta osobista. Mają możliwość otrzymania e-recepty czy też e-zwolnienia. Koszty proponowanych przez nas usług są zdecydowanie niższe od usług świadczonych w sposób bezpośredni.  

Ilość alarmów SOS obsłużonych przez TeleMed24

Źródło: MKW SA
Spółka współtworzy historię krajowej medycyny. Nasi partnerzy uczestniczą w pilotażowym programie z użyciem teleopasek dostarczonych przez TeleMed24. Ma z nich skorzystać co najmniej tysiąc pacjentów. Wybiorą ich lekarze spośród tych, którzy przebywali w szpitalu z powodu zakażenia Covid-19 lub u których rentgen wykrył zmiany świadczące o kontakcie z wirusem.  

Partnerzy

Pracujemy z czołowymi markami na krajowym rynku ubezpieczeń, medycyny i innowacji. Wspólnie rozwijamy usługi, które polepszają codzienne życie osób niesamodzielnych.

ZESPÓŁ

Wincenty Pelc

Założyciel, Prezes Zarządu

Właściciel, inwestor, przedsiębiorca z 20-letnim doświadczeniem, osoba od początku zaangażowana w działalność Spółki. Wiedza zdobyta w bankowości i firmach związanych z rynkiem FMCG zaowocowała stworzeniem od podstaw znaczącego gracza na rynku telemedycyny. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Agnieszka Szewczyk

Manager ds. sprzedaży i marketingu

Menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem zarówno w marketingu, promocji, sprzedaży, jak i w rekrutacji oraz budowaniu zespołu administracyjnego i sprzedażowego. Z wykształcenia ekonomista, specjalista ds. zarządzania i marketingu. Audytor wewnętrzny systemu zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2000. Członek Honorowy Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich PROM. Zastępca Prezesa Zarządu Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości.

Rada Nadzorcza

Bartosz Kowalik

Programista, twórca systemów z zakresu EDM, e-zdrowia, konsultacji medycznych, modułów płatności, systemów ratunkowych, systemów klasy CRM, IVR. Kierownik projektów m.in. infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia, infolinii Narodowego Programu Szczepień.

Michał Adamczyk

Menedżer projektów IT w obszarze medycyny interwencyjnej i profilaktyki. Posiada 10-letnie doświadczenie w pracy nad projektami z zakresu e-zdrowia. Architekt systemów telemedycznych oraz autor algorytmów sztucznej inteligencji (AI) stworzonych z myślą o automatycznej analizie danych biomedycznych. Obecnie pracuje w MedApp SA jako dyrektora ds. zarządzania projektami strategicznymi.

Damian Bogucki

Inwestor z prawie dwudziestoletnim stażem w prowadzeniu działalności gospodarczej w zakresie teleinformatyki.

DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA

 • 2002

  2002

  Powstaje spółka MKW

  Na bazie jednoosobowej działalności gospodarczej prowadzonej przez Wincentego Pelca powstaje spółka, która działa na rynku finansowym. 
 • 2005

  2005

  Spółka działa w 5 miastach

  Spółka jest wpisana na listy kandydatów na Syndyka w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie i Rzeszowie. W blisko dziesięciu postępowaniach pełni obowiązki syndyka.
 • 2008

  2008

  Nowa branża - poszerzenie działalności

  Końcem roku spółka nabyła nieruchomość w Busku-Zdroju z przeznaczeniem na działalność leczniczą. Rok zamyka z przychodem przekraczającym 1 000 000 zł.
 • 2011

  2011

  Status podmiotu leczniczego

  Spółka działa już w obszarze usług leczniczych, z dofinansowaniem w ramach RPO woj. świętokrzyskie na lata 2007-2013. 
 • 2012

  2012

  Kontrakt z NFZ

  Pierwszy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Spółka działa w obszarze rehabilitacji.  
 • 2013

  2013

  Pierwsze kroki w telemedycynie

  Rozpoczęcie prac nad projektem telemedycznym. 
 • 2014

  2014

  Nowe odziały, nowe usługi

  Otwarcie nowych Oddziałów Spółki i poszerzenie działalności o usługi związane z pielęgniarską długoterminową opieką domową.
 • 2019

  2019

  Granty na telemedycynę

  Uzyskanie kolejnych dofinansowań na projekt telemedyczny w ramach RPO województwa śląskiego (łącznie prawie 5 mln zł.). Jeden z projektów jest realizowany do dzisiaj. 
 • 2021

  2021

  Jesteśmy spółka akcyjną

  Jako podmiot leczniczy spółka działa już w kilkunastu miastach. Z myślą o dalszym rozwoju TeleMed24 i emisji akcji dla nowych Inwestorów następuje przekształcenie w MKW SA.
 • 2021

  2021

  Współpraca z MedApp SA

  Spółka podpisuje umowę o współpracy z MedApp S.A. dzięki której pacjenci będący pod opieką bytomskiej placówki tej sieci, zyskają dostęp do pełnego, zdalnego monitoringu i diagnostyki chorób serca oraz układu krwionośnego opartego na rozwiązaniach platformy CarnaLife System.

  Współpraca z MANKO i Głosem Seniora 
  Spółka rozpoczyna współpracę ze Stowarzyszeniem MANKO oraz Głosem Seniora.

  Partner Ogólnopolskiej Karty Seniora 
  Spółka zostaje partnerem programu Ogólnopolska Karta Seniora. 

  3 Centrum Teleopieki w Polsce 
  MKW SA podpisuje kontrakt na kilkuset podopiecznych i staje się 3 Centrum Teleopieki w Polsce, które ma ponad 1000 podopiecznych.   


   

MODEL BIZNESOWY

W ostatnich latach koncentrowaliśmy działalność i kierowaliśmy ofertę do osób niesamodzielnych i starszych. W rozwoju stawiamy na dwie wysokomarżowe usługi tj. opiekę długoterminową i teleopiekę. Dodatkowo porzerzamy między innymi usługi o telekardiologię Realizacja projektów związanych z teleopieką, zarówno finansowanych z dotacji EU, jak i komercyjnych, przyniosła blisko 2 mln zł przychodu w 2020 roku.

Między tymi usługami występuje duża synergia, która pozwala rozwijać oba obszary niemal równorzędnie. Realia ostatnich kilkunastu miesięcy pokazały wysoki potencjał rozwoju telemedycyny i teleopieki. Są to kierunki, w których rozwój Spółka planuje intensywnie inwestować, jednocześnie kontynuując działalność w obszarze rehabilitacji. Korzystanie z usług w sieci jest przede wszystkim wygodne. Klienci uzyskują natychmiastowy i całodobowy dostęp do opieki zdalnej i konsultacji specjalistów. Mają możliwość otrzymania e-recepty, e-skierowania czy też e-zwolnienia.  

Przychody w latach 2015 - 2020

Źródło: MKW SA

305%

przyrost aktywnych klientów teleopieki między H1 2019, a H1 2020 w Spółce 

 Źródło: dane własne emitenta  

62%

przyrost zrealizowanych procedur medycznych między H1 2019, a H1 2020 w Spółce 

 Źródło: dane własne emitenta  

390%

liczba alarmów SOS obsłużonych przez ratowników TeleMed24 między H1 2019, a H1 2020 

Źródło: dane własne emitenta   

RYNEK I KONKURENCJA

Eurostat przewiduje się, że odsetek osób w wieku 80 lat lub starszych w stosunku do liczby ludności UE wzrośnie w okresie od 2019 do 2100 r. dwa i pół razy, z 5,8% do 14,6%. 

Wprawdzie Polska ma ciągle dość młode społeczeństwo, jednak mała liczba narodzin może nas postawić na drugim miejscu najszybciej starzejącego się społeczeństwa w Unii Europejskiej. Szybciej starzeją się tylko Finowie. Rynek opieki nad osobami niesamodzielnymi i starszymi będzie dynamicznie rósł. Nawet mimo rozwoju medycyny, która pozwala żyć w zdrowiu coraz dłużej.  
Źródło:Eurostat 
Technologia, która dla pokolenia urodzonego przed 1940 rokiem bywała i bywa trudna, dla kolejnych pokoleń staje się czymś naturalnym. 

Skrajnym tego przykładem jest badanie “Bank My Cell” z 2019 roku. Wynika z niego, że aż 75% milenialsów unika rozmów telefonicznych, ponieważ są czasochłonne. 

Za kilkadziesiąt lat dla nowego pokolenia babć i dziadków będzie już czymś całkowicie normalnym. Podkreślają to też dane z portalu ZnanyLekarz służącego do umawiania wizyt przez internet.  

6,2 mln

wizyt zostało zamówionych przez internet w 2020 roku 

 Źródło: Raport ZnanyLekarz, 12.2020 

16%

więcej wizyt umówiono online w 2020 niż w 2019 roku

 
Źródło: Raport ZnanyLekarz, 12.2020 

56 tys.

pytań do lekarzy zostało zadanych online 


 Źródło: Raport ZnanyLekarz, 12.2020 

CELE INWESTYCYJNE

Spółka planuje pozyskać 1 999 965 złotych. Główna część tej kwoty pomoże Spółce dotrzeć do nowych klientów i poinformować rynek o sposobie działania TeleMed24. Szczegółowo środki zostaną przeznaczone na:

70 000 zł ( 3,5% )

Zakup sprzętu IT oraz oprogramowania do rozbudowy zespołu i zwiększenia efektywności procesów w tym m.in.:

Zintegrowany system z dwoma operatorami telekomunikacyjnymi wpisanymi do Urzędu Komunikacji Elektronicznej

140 000 zł (7 %)

Zakup platformy (obecnie płacimy miesięczną opłatę za korzystanie z niej) i oprogramowania w tym m.in.:

Platforma zapewni spółce oszczędności na najmie, np. pozwoli na zarządzania pacjentami, dokumentacją medyczną i zgłoszeniami, automatyczne dopasowanie pacjenta w przypadku połączenia z urządzenia, komórki czy też telefonu od opiekunów Brak górnych limitów Pacjentów. 

1 259 965 zł (63%)

Działania marketingowe i promocyjne produktu

 • reklamę tekstową AdWords w sieci wyszukiwania
 • reklama displayową w sieci reklamowej Google 
 • reklamę produktowa współpraca z portalami skierowanymi do osób 60
 • remarketing
 • inne działania w tym uczestnictwo w targach 

170 000 zł (8,5%)

Koszty emisji

360 000 zł (18%)

Koszty związane ze zwiększeniem skali działania TeleMed24, w tym nowi operatorzy/ratownicy, czy sprzęt

DODATKOWE KORZYŚCI

Od 60 akcji

Pakiet - 256,8 złotych

 • Dostęp do zamkniętej grupy przeznaczonej dla Inwestorów
 • 10% zniżki na opłatę miesięczną na pakiet teleopieki  
 • Zainwestuj do 15 grudnia 2021 r.: zniżka na nocleg w Hotelu w wysokości 5%, w okresie od dnia 16 grudnia 2021 do dnia 14 kwietnia 2022 r.
Zainwestuj

Od 117 akcji

Pakiet 2 - 500,76 złotych

 • Dostęp do zamkniętej grupy przeznaczonej dla Inwestorów
 • Zamknięty webinar: Narzędzia i opcje teleopieki 
 • 15% zniżki na opłatę miesięczną na pakiet teleopieki  
 • Zainwestuj do 15 grudnia 2021 r.: zniżka na nocleg w Hotelu w wysokości 5%, w okresie od dnia 16 grudnia 2021 do dnia 14 kwietnia 2022 r.
Zainwestuj

Od 585 akcji

Pakiet 3 - 2 503,8 złotych

 • Dostęp do zamkniętej grupy przeznaczonej dla Inwestorów
 • Zamknięty webinar: Narzędzia i opcje teleopieki 
 • 15% zniżki na opłatę miesięczną na pakiet teleopieki 
 • 5% zniżki przez 6 miesięcy na telekonsultacje z lekarzem
 • Zainwestuj do 7 grudnia 2021:  pobyt w Hotelu: 1 osoba w 1 weekend od dnia 16 grudnia 2021 r. do dnia 14 kwietnia 2022 r., z wyłączeniem okresu świąteczno-noworocznego (20 grudnia do 02 stycznia)
 • Zainwestuj w dniach od dnia 8 grudnia 2021 r. do dnia 12 stycznia 2022 r.: pobyt w Hotelu: 1 osoba w 1 weekend od dnia 28 lutego 2022 r. do dnia 14 kwietnia 2022 r
Zainwestuj

Od 1 169 akcji

Pakiet 4 - 5003,32 złotych

 • Dostęp do zamkniętej grupy przeznaczonej dla Inwestorów
 • Zamknięty webinar:
  • Narzędzia i opcje teleopieki 
  • Jak wybrać ośrodek dla osoby niesamodzielnej 
 • 20% zniżki na opłatę miesięczną na pakiet teleopieki 
 • 10% zniżki przez 6 miesięcy na telekonsultacje z lekarzem 
 • Brak opłaty aktywacyjnej na opaskę  
 • Zainwestuj do 7 grudnia:  pobyt w Hotelu: 2 osoby dorosłe i 1 dziecko w wieku do 4 lat (dziecko nie otrzymuje oddzielnego łóżka) w 1 weekend od dnia 16 grudnia 2021 r. do dnia 14 kwietnia 2022 r., z wyłączeniem okresu świąteczno-noworocznego (20 grudnia do 02 stycznia)
 • Zainwestuj  w terminie od dnia 8 grudnia 2021 r. do dnia 12 stycznia 2021 r.: pobyt w Hotelu: 2 osoby dorosłe i 1 dziecko w wieku do 4 lat (dziecko nie otrzymuje oddzielnego łóżka) w 1 weekend od dnia 28 lutego 2022 r. do dnia 14 kwietnia 2022 r. 
Zainwestuj

Od 2 337 akcji

Pakiet 5 - 10 002,36 złotych

 • Dostęp do zamkniętej grupy przeznaczonej dla Inwestorów
 • Zamknięty webinar: 
  •  Narzędzia i opcje teleopieki 
  • Jak wybrać ośrodek dla osoby niesamodzielnej 
 • 25% zniżki na opłatę miesięczną na pakiet teleopieki 
 • 10% zniżki przez 6 miesięcy na telekonsultacje z lekarzem 
 • Brak opłaty aktywacyjnej na opaskę  
 • Zainwestuj w terminie do dnia 7 grudnia 2021 r.: pobyt w Hotelu: 1 osoba na 6 kolejnych dni od dnia 16 grudnia 2021 r. do dnia 14 kwietnia 2022 r., z wyłączeniem okresu świąteczno-noworocznego (20 grudnia do 02 stycznia)
 • Zainwestuj  w terminie od dnia 8 grudnia 2021 r. do dnia 12 stycznia 2022 r.: pobyt w Hotelu: 1 osoba na 6 kolejnych dni  od dnia 28 lutego 2022 r. do dnia 14 kwietnia 2022 r.
Zainwestuj

Od 5 842 akcji

Pakiet 6 - 25 003,76 złotych

 • Dostęp do zamkniętej grupy przeznaczonej dla Inwestorów
 • Zamknięty webinar:
  •  Narzędzia i opcje teleopieki 
  • Jak wybrać ośrodek dla osoby niesamodzielnej 
 • 25% zniżki na opłatę miesięczną na pakiet teleopieki 
 • 10% zniżki przez 6 miesięcy na telekonsultacje z lekarzem 
 • Brak opłaty aktywacyjnej na opaskę 
 • 3h indywidualnych warsztatów biznesowych z Prezesem Pelcem 
 • Zainwestuj terminie  do dnia 7 grudnia 2021 r.: pobyt w Hotelu: 2 osoby dorosłe i 1 dziecko w wieku do 4 lat (dziecko nie otrzymuje oddzielnego łóżka) na 6 kolejnych dni od dnia 16 grudnia 2021 r. do dnia 14 kwietnia 2022 r., z wyłączeniem okresu świąteczno-noworocznego (20 grudnia do 02 stycznia)
 • Zainwestuj w terminie od dnia 8 grudnia 2021 r. do dnia 12 stycznia 2022 r: pobyt w Hotelu: 2 osoby dorosłe i 1 dziecko w wieku do 4 lat (dziecko nie otrzymuje oddzielnego łóżka) na 6 kolejnych dni od dnia 28 lutego 2022 r. do dnia 14 kwietnia 2022 r.
Zainwestuj

Od 11 683 akcji

Pakiet 7 - 50 003,24 złotych

 • Prosimy o kontakt:emisje@telemed24.com.pl
 • Wspólnie dopasujemy pakiet korzyści 
Zainwestuj

Regulamin

Pobierz

PERSPEKTYWY EXITU

Debiut giełdowy

Emitent planuje wprowadzić akcje spółki do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W trosce o dobro inwestorów, ostateczną decyzję w tym zakresie uzależnia od dalszego rozwoju spółki i sytuacji na rynku kapitałowym.. Zarząd Spółki zamierza rozpocząć proces przygotowań do debiutu na giełdzie w 2025 roku. Do daty startu trwającej emisji akcji Emitent nie podjął żadnych kroków formalnych zmierzających do debiutu. Jednocześnie Spółka wskazuje, że ewentualny debiut spółki będzie wymagał poniesienia nakładów finansowych, organizacyjnych oraz prawnych, w tym dopuszczenie akcji do obrotu zorganizowanego będzie wymagało uprzedniej zamiany akcji imiennych na akcje na okaziciela.

Handel akcjami

Każdy akcjonariusz w dowolnym momencie może sprzedać swoje akcje zainteresowanej osobie na podstawie umowy cywilnoprawnej. Należy pamiętać o tym, że sprzedaż akcji spółki poza rynkiem regulowanym jest utrudniona. Obecnie nie istnieje zorganizowany system obrotu akcjami i sprzedaż akcji każdorazowo wymaga samodzielnego znalezienia nabywcy.


W przypadku decyzji o wyjściu ze spółki inwestor może mieć trudności ze sprzedażą zakupionych akcji. Należy mieć świadomość, że inwestor może nie zarobić, a nawet ponieść stratę na odsprzedaży akcji na rynku prywatnym lub w razie debiutu spółki na giełdzie. 

Dywidenda

Zarząd Spółki planuje już w 2025 roku zarekomendować na WZA (Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy) wypłatę pierwszej dywidendy za rok 2024. Na ten cel zarząd w pierwszym roku planuje przeznaczyć 50% zysku.

FAQ

Jak najbardziej! Można inwestować dowolną liczbę razy. Kwoty inwestycji się sumują, a akcje są przyznawane według końcowej, łącznej kwoty.
Spółka wszystkie nagrody fizyczne i kody promocyjne prześle pocztą lub drogą e-mail po rejestracji podwyższenia kapitału przez KRS. Nastąpi to 3-4 miesiące po zakończeniu emisji. 
Tak. Są to między innymi Kredyty inwestycyjny (PKO BP) i w rachunku bieżącym (WBK). Wynika to z prowadzonej działalności gospodarczej i realizowanych przez Spółkę inwestycji. Szczegóły w załączonych sprawozdaniach finansowych.
Wycena sporządzona została przez niezależną firmę zewnętrzną. Uwzględniała zarówno dane historyczne jak, prognozy finansowe oraz wyniki finansowe spółek z branży związanej z telemedycyną (grupa porównawcza: Medicalgorithmics SA, Centrum Medyczne ENEL-MED SA, Nestmedic SA, InfoSCAN, Telemedycyna SA, MedApp SA). Do wyceny wartości Spółki przyjęto zadłużenie spółki, średnią z wyceny dokonanej metodą DCF oraz metody mnożnikowej. Do wyceny przyjęto wariant rozliczenia świadczonych usług z NFZ Kielce do końca lutego 2021 oraz NFZ Kraków do końca czerwca 2022.
Pełne imię i nazwisko z polskimi znakami (tak jak w dowodzie osobistym) oraz datę urodzenia. Dodatkowo należy podać adres. Może, ale nie musi być to adres zamieszkania.  
Podczas zakupu akcji wystarczy podać adres, pod który mają zostać dostarczone ewentualne nagrody. 
Nie, z powodu uwarunkowań prawnych, zakup akcji "na inną osobę" nie jest możliwy. Każdy inwestor musi dokonać inwestycji osobiście, z własnego konta. Nie dotyczy to osób nieletnich - w ich przypadku, inwestycji dokonuje opiekun prawny. 
Jak najbardziej! W przypadku inwestorów z zagranicy w procesie płatności tPay należy wybrać płatność przelewem SEPA Single Euro Payments Area. Następnie należy wybrać płatność z kraju, w którym się mieszka i dokonać przelewu zgodnie z instrukcją operatora płatności. 
Po nabyciu akcji w tego rodzaju emisji nie trzeba odprowadzać żadnego podatku (w tym PCC). 
Tak, inwestor może sprzedać swoje akcje. Podczas transakcji wystarczy wypełnić formularz umowy kupna-sprzedaży. Należy także poinformować spółkę o takiej transakcji, celem wpisania zmiany do księgi akcyjnej. Podatek należy odprowadzić w przypadku sprzedaży akcji lub wypłaty dywidendy przez spółkę. Gdy dochodzi do sprzedaży akcji, sprzedający musi zapłacić podatek dochodowy 19% od uzyskanego zysku ze sprzedaży. Kupujący rozlicza się z zakupu samodzielnie, płacąc podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC).
W związku z obowiązkową dematerializacją akcji, spółka nie będzie wydawała akcji w formie papierowej.

Od 1 marca 2021 r. akcje papierowe oraz księga akcyjna zostały zastąpione rejestrem akcjonariuszy prowadzonym w postaci elektronicznej, który może mieć formę rozproszonej i zdecentralizowanej bazy danych. Podmiot prowadzący ten rejestr, prowadzi go w sposób, który zapewnia bezpieczeństwo i integralność zawartych w nim danych. Od 1 marca 2021 r. spółki nie mogą już wydawać dokumentów akcji oraz nie będą prowadziły księgi akcyjnej. Ujawnienie akcjonariuszy w rejestrze może nastąpić dopiero po skutecznym podwyższeniu kapitału zakładowego spółki przez Sąd rejestrowy.
Wartość nominalna akcji wynika z kapitału zakładowego spółki, który nie jest tożsamy z wyceną rynkową spółki. Wartość rynkową spółki określa bardzo wiele czynników. Są to między innymi dotychczasowe wyniki finansowe spółki, posiadane aktywa i pasywa, perspektywa wzrostu w przyszłości, sytuacja rynkowa, siła zespołu stojącego za spółką. Rozbieżność między ceną nominalną akcji i kapitałem zakładowym a wyceną spółki dotyczy zwłaszcza spółek z branży nowych technologii. Przykładowo, gdyby zastanowić się ile warty jest cały sprzęt, nieruchomości i inne rzeczy składające się na majątek spółki np. Facebook, to ich wartość i tak będzie wielokrotnie niższa niż notowania Facebooka na giełdzie.
Wpłacone środki zostaną zwrócone inwestorom. Warunki zwrotu określone są w regulaminie (link dostępny w stopce). 
Nie, objęcie akcji nie wymaga spotkania z notariuszem. 
Spółka nie jest notowana na giełdzie a jej akcje są poza rynkiem regulowanym. W przypadku gdyby w przyszłości spółka zdecydowała się na wejście na NewConnect lub GPW, akcje spółki zostaną zdematerializowane i przeniesione na rachunek maklerski.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez UKNF w zakresie crowdfundingu, emitentów oraz inwestorów. Więcej szczegółowych informacji uzyskasz na stronie:

Istotne czynniki ryzyka

Wycena sporządzona została przez niezależną firmę zewnętrzną. Uwzględniała zarówno dane historyczne, jak i prognozy finansowe oraz wyniki finansowe spółek z branży związanej z telemedycyną (grupa porównawcza: Medicalgorithmics SA, Centrum Medyczne ENEL-MED SA, Nestmedic SA, InfoSCAN, Telemedycyna SA, MedApp SA). Do wyceny wartości Spółki przyjęto średnią z wyceny dokonanej metodą DCF oraz metody mnożnikowej. Do wyceny przyjęto wariant świadczenia usług z NFZ Kielce do końca lutego 2021 oraz NFZ Kraków do końca czerwca 2022.
Pandemia przyspieszyła rozwój telemedycyny w Polsce. Na rynku działa już kilka podmiotów, które napędzają świadomość zalet usług medycznych udzielanych w sposób zdalny. Żaden z podmiotów nie oferuje obecnie tak kompleksowych usług, jak Emitent. Trend starzejącego się społeczeństwa może zachęcić te i kolejne firmy, w tym firmy z prywatnej opieki medycznej do wprowadzania usług oferowanych przez Spółkę. Pierwsze zlecenia są już w tym zakresie realizowane. Z uwagi na rozbudowaną bazę klientów i rozpoznawalne marki mogą one stanowić zagrożenie dla dynamiki wzrostu lub działalności Emitenta.
Emitent posiada obecnie kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ) obowiązujący do VI 2022 roku. Około 2-3 miesiące przed zakończeniem kontraktu NFZ ogłasza konkurs. W terminie wyznaczonym przez NFZ składa się odpowiednie dokumenty i załączniki. Po tym terminie prowadzone są negocjacje, w których realną szansę uzyskania kontraktu mają podmioty już wykonujące świadczenia (są dodatkowe punkty np. za kontynuację świadczeń). Dla przejrzystości wykonywana wycena obejmuje wariant zarówno przy wykonywaniu umowy dla NFZ, jak i jej braku (Emitent, z ostrożności wybrał metodę braku kontraktu). Emitent dostrzega jednak ryzyko, że zasady konkursu mogą się zmienić i kontrakt ze Spółką nie zostanie podpisany. Do tej pory od 4 lat nie miało to jednak miejsca. Do wyceny przyjęto wariant świadczenia usług z NFZ Kielce do końca lutego 2021 oraz NFZ Kraków do końca czerwca 2022.
Kryzys gospodarczy spowodowany m.in. koronawirusem dotknął cały świat. W najlepszych wypadku jego efektem jest spowolnienie gospodarcze i w opinii Emitenta właśnie to obserwujemy obecnie w Polsce. Mimo kryzysu i pandemii Emitent znacząco zwiększył obrót w 2020 roku, a także wygenerował ponad 70 000 zł zysku. Dlatego w ocenie Emitenta sektor usług dla osób niesamodzielnych i starszych nie jest specjalnie podatny na kryzys, czy sezonowość i jako taki nie powinien mieć wpływu na rozwój Spółki. 
Zwiększenie skali działania Emitenta ułatwi dotarcie do nowych odbiorców usług, jednocześnie czynione inwestycje zwiększają ryzyko prowadzenia Spółki. Zwiększa się ryzyko, że zatory w wypłatach refundacji czy opłat za usługi zachwieją płynnością Spółki. Emitent dąży do stałego monitorowania przepływów pieniężnych i ewentualnych zatorów i uwzględniania je w dalszych planach działania i inwestowania. 
Plany inwestycyjne opisane w emisji mogą być zrealizowane w całości tylko w przypadku pozyskania 100% kwoty emisji. Jeśli uzyskamy mniejszą kwotę środki zostaną wydane proporcjonalnie do planowanych wydatków. 
Emitent po wygenerowaniu zysku za rok 2020 chce środki na rozwój Spółki pozyskać z emisji i co roku zwiększać przychody i zyski. Jednak dywidenda w 2025 roku będzie możliwa wyłącznie, jeśli Emitentowi uda się zrealizować przyjęty forecast na lata 2022 - 2026. Każde opóźnienie lub odstępstwo może wpływać na realizację planów i tym samym na roczny wynik spółki, co może skutkować zmniejszeniem procentu zysku przeznaczonego na dywidendę lub w ogóle niewypłacaniem dywidendy. 
Debiut na rynku Newconnect Emitent uzależnia od rynkowej koniunktury. Celem Emitenta będzie możliwie najlepsze plasowanie akcji na rynku i jeśli rynek nie będzie temu sprzyjał, debiut może zostać odłożony w czasie lub w ogóle wstrzymany. Kolejnym czynnikiem jest kapitalizacja Spółki, która uzależniona jest od możliwości i skuteczności realizowania planu rozwoju przez Emitenta. Jeśli spółka nie będzie rozwijać się zgodnie z planem Emitent może przełożyć lub wstrzymać plany debiutu na rynku Newconnect. 
Emitent dostrzega ryzyko, że importowany sprzęt będzie może drożeć m.in. z uwagi na kurs walutowy. Dlatego Spółka kupuje opaski od dostawcy z Polski (importującego je z Chin). Podpisana umowa gwarantuje cenę zakupu wyrażoną w PLN. Umowy z finalnymi odbiorcami są tak skonstruowane, że dostawca opaski odpowiada za opaskę i jej wymianę w razie potrzeby. My odpowiadamy za zdalną opiekę. W umowie z pacjentem jest również zapis, że w razie wzrostu inflacji mamy możliwość podnieść cenę miesięcznego abonamentu. 
Zarząd Spółki jest jednoosobowy, co może generować ryzyko dla rozwoju spółki w przypadku gdy Prezes nie będzie mógł pełnić swoich obowiązków. W przypadku gdy Prezes Zarządu długookresowo nie będzie w stanie wykonywać swoich obowiązków Rada Nadzorcza postępować będzie zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych (KSH). Przewodniczący RN deleguje członka RN do pełnienie funkcji Prezesa Zarządu. 
Od początku swojego istnienia Spółka zakłada funkcjonowanie w oparciu o Założyciela, obecnie Prezesa Zarządu, jako kluczowej postaci działania firmy. Rodziło to wiele ryzyk organizacyjnych i rozwojowych. Dlatego wraz z rozwojem Spółka pozyskuje i będzie dalej pozyskiwać managerów, specjalistów w swoich dziedzinach. Aby zatrzymać ich w spółce, oprócz wpływu na rozwoju spółki, Emitent przewiduje wprowadzenie programu opcji na akcje (ESOP), a także systemu prowizyjnego.
Systemy, na których pracujemy, są dzierżawione od firmy zewnętrznej. Może to rodzić różne niebezpieczeństwa utraty dostępu lub danych przez firmę zewnętrzną. Kwota uzyskana z emisji będzie w części przeznaczona na zakup licencji i modyfikację do potrzeb Emitenta. 
Spółka przechowuje wiele wrażliwych danych. Od danych osobowych, po dane medyczne w tym historię leczenia czy dane z monitorowania stanu zdrowia. Pracując na wielu urządzeniach, które dane przechowują w chmurach czyni to Emitenta podanego na ataki bezpośrednio na urządzenia, sieci, lub bazy danych. Ataki te mogą zakończyć się wyciekiem danych, częściowym lub częściowym wyciekiem danych, a także uszkodzeniem infrastruktury Emitenta. Z uwagi na to Emitent w codziennej pracy działa według dokumentu “Polityki bezpieczeństwa” opracowanej z zewnętrznymi ekspertami. Dokłada reguluje i określa: Zasada minimalnych uprawnień, Zasada wielowarstwowych zabezpieczeń, Zasada ograniczania dostępu, Zabezpieczenie stacji roboczych czy Monitoring bezpieczeństwa. 
Działalność Emitenta opiera się na przesyłaniu danych i przechowywaniu ich, także takich objętych ustawą o RODO czy wrażliwych danych medycznych, czy nagrań rozmów. Z uwagi na to, Emitent dostrzega ryzyko, że dane te mogą wyciec w wyniku błędu lub ataku, lub zostać celowo upublicznione. Emitent dokłada należytej staranności, aby pracownicy czy współpracownicy z dostępem do danych posiadali odpowiednie umowy o poufności i klauzule określające zakres i miejsce przetwarzania danych. Zatrudnia także zewnętrzne kancelarie dbające o aktualność umów i zapisów regulaminów czy polityk prywatności Emitenta. 
Emitent dostrzega szereg działań, które mogą wpływać na pojawienie się negatywnych opinii, a nawet medialnych publikacji, które mogą wpłynąć na postrzeganie marki Emitenta. Wśród nich Spółka definiuje usterkę techniczną, która nie pozwoli zdiagnozować zagrożenia lub udzieli pomocy w odpowiednim momencie, wypłynięcie danych wrażliwych naszych klientów, czy uszkodzenie infrastruktury w tym uszkodzenie lub utrata bazy danych. Dlatego Emitent podejmuje szereg działań pozwalających mu monitorować własną markę w internecie oraz mediach, a także współpracuje z zewnętrznymi firmami, które odpowiadają za jakość i testowanie infrastruktury Emitenta.  
Planowany przez Spółkę na debiut uzależniony jest od sytuacji rynkowej i sytuacji finansowej Spółki. Jeśli realizacja planów przełoży się na realizację planów przychodowych Emitent dążyć będzie do debiutu jako opcji zwiększenia wiarygodności Spółki i pozyskania dodatkowego kapitału na rozwój. W przypadku gdy plany przychodowe Spółki oraz wyniki z emisji akcji nie będą realizowane mimo przyjętej strategii, debiut może się opóźnić lub nigdy nie dojść do skutku. Potencjalny inwestor powinien być świadomy, że może nie zarobić, a nawet ponieść stratę na odsprzedaży akcji na rynku prywatnym lub w razie debiutu na rynku NewConnect. Jednocześnie Spółka wskazuje, że ewentualny debiut spółki będzie wymagał szeregu nakładów finansowych, organizacyjny oraz prawnych między innymi dopuszczenie akcji do obrotu zorganizowanego będzie wymagało uprzedniej zamiany akcji imiennych na akcje na okaziciela.

Udostępnij emisję

Kontakt

Masz pytania? Napisz do Nas!